Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби.

02.12.2022

Синдром самозванця

Ви коли-небудь відчували себе чужим? Начебто Ви не заслуговуєте своєї роботи чи досягнень. Ці почуття відомі як синдром самозванця, або те, що психологи часто називають феноменом самозванця.

Що таке синдром самозванця?

Синдром самозванця (вперше був виявлений в 1978 році) - це ідея про те, що Ви досягли успіху тільки завдяки вдачі, а не завдяки таланту або кваліфікації. Цей синдром відноситься до внутрішнього переживання віри в те, що Ви не такі компетентні, як вважають інші.

Близько 70% людей у ​​якийсь момент свого життя відчувають ці почуття.

Феномен самозванця і перфекціонізм часто йдуть пліч-о-пліч. Так звані самозванці вважають, що кожне завдання, за яке вони беруться, має бути виконане бездоганно, і рідко просять про допомогу.

Ось список найпоширеніших ознак синдрому самозванця:

▪️Невпевненість у собі;

▪️Нездатність об'єктивно оцінити свою компетентність та навички;

▪️Пояснюєте свій успіх зовнішніми факторами чи успіхом;

▪️Страх, перед тим, що Ви не виправдаєте очікувань інших людей;

▪️Саботаж власного успіху;

▪️Ставите складні цілі та відчуваєте розчарування, коли їх не досягаєте.

Чому люди страждають на синдром самозванця?

Однозначної відповіді немає. Деякі експерти вважають, що це пов'язано з особистісними якостями, такими як тривожність або невротизм, в той час як інші зосереджуються на сім'ї або поведінкових причинах.

Іноді дитячі спогади, такі як відчуття, що Ваші оцінки ніколи не були достатньо хорошими для Ваших батьків або що Ваші брати і сестри перевершували Вас у певних областях, можуть залишити незабутнє враження.

Пам'ятайте, що якщо Ви почуваєтеся самозванцем, це означає, що у Вас є певний успіх у житті, який Ви приписуєте вдачі. Натомість спробуйте перетворити це почуття на подяку. Подивіться, чого Ви досягли у своєму житті, і будьте вдячні!

(с) 2023

Запис до лікаря